Elektrirataste jututuba
Kevad on koputamas uksele ning peatselt saab rattahooaeg taas täistuurid sisse. Elektrirataste jututuppa on oodatud kõik tehnofriigid, insenerid, hobielektroonikud, disainereid, nokitsejad, ettevõtjad ja muidu tehnikahuvilised. Eesmärk on omavahel paremini tuttavaks saada, kogemusi vahetada ja vahest ka tulevikus koos mõningaid lahedaid projekte ellu viia. Lisaks vabale vestlusringile saavad jututoas sõna mõned tulihingelisemad elektrirataste entusiastid. Üritusel saab kohapeal näha mitmeid ägedaid Eestis valmistatud elektrirattaid. Kui oled ka ise midagi kokku panud, võta oma kaherattaline julgelt kaasa !!!
Üritus toimub neljapäeval 5. märtsil kell 18:00 TTÜ Mektory keskuses Raja tn. 15
Õhtu kava:
18:00 Kogunemine, vaba vestlusring.
18:30 Dr. Indrek Roasto – Jõuelektroonika ja muundurid. Elektriratta mootori ja akude vahele käib muundur, mis mängib elektrirataste juures keskset rolli. Erinevatest muundurite topoloogiatest ja seal kasutatavast jõuelektroonikast Dr. Indrek Roasto räägibki.
19:00 Allan Rosenberg ja Riho Leppik – Ideest prototüübini 28 päevaga. Chop-e on ilmselt kõige lahedam elektriratas, mis iial ehitatud, unikaalse disainiga Chop-e on suuteline liikuma kuni 35 km/h ja liigub elektritoite jõul enam kui 55 kilomeetrit. Temast leiab nii unikaalseid, vaid Chop-e jaoks valmistatud osi kui ka valmiskomponente. Sõiduemotsiooni, mille saab Chop-e’ga ringi sõites, on raske kirjeldada – seda peab ise proovima! Rixbikes valmistab unikaalse välimusega elektrirattaid, mis liiguvad 35-40 km/h ning läbisõit ulatub mõnel rattal lausa 70 kilomeetrini.
19:30 Vaba vestlusring.
20:00 Vootele Aer – Isetehtud elektriratas, mis pidevalt areneb. Vootele on elektriratta ehitamisega tegelenud juba paar aastat. Kerge ja kompaktne ratas sõidab umbes 35 km/h ning on suuteline läbima 75 kilomeetrit.
20:30 Priit Aas – Liberatorbike ja Exo-bikes projektid. Exo-bike on sportlikuim ning parima juhitavusega elektrimopeed. Ta liigub maksimaalselt 45 km/h-s ning on suuteline ühe laadimisega läbima kuni 80 kilomeetrit. Kiirendus 0-45 km/h on kuus sekundit. Alumiiniumist raam muudab ratta kergeks, hüdraulilised ees- ja tagapidurid tagavad turvalise sõidu. Võrreldes tavamopeediga on Exo-bike keskkonnasõbralik ning madalate ülalpidamiskuludega.
Liberatori sildi alt leiab retrohõngulised elektrirattad, millega saab kruiisida nii vändates kui ka vaid mootori jõul edasi liikudes. Rattad liiguvad 30-40 km/h ning nende mööda tuhisedes on kõrvaltvaatajate imestunud pilgud garanteeritud.
21.00 Vaba vestlusring ja rataste uurimine.
Üritus toimub TTÜ Mektory majas ja on kõigile osalistele tasuta. Üritust organiseerib Skeemipesa.
Liitu üritusega Facebookis: https://www.facebook.com/events/415693598593330/
Esinejad:
Allan Rosenberg – Chop-e asutaja. Pikaajalise IT- ja mobiilvaldkonna kogemusega müügimees. Katsetaja, proovija, eksperimenteerija – nii need asjad juhtuvad.
Riho Leppik – Chop – e ja Rixbikes asutaja. Rattakonstruktor ja erilahenduste looja. Kogemusi üle 20 aasta. Jalgrataste tuunimine ja elektrifitseerimine on hobiks.
Vootele Aer – Kultuurikatla Makerlabi üks elushoidjatest. Elekstriratastega puutus esimest korda kokku maakodus Prangli saarel, kui üks turist andis proovida oma 250W kokkupandavat jalgratast. Praeguseks momendiks osalenud 7 elektrisõiduki ehitamises. Vootele tegemistest saab lugeda www.facebook.com/3dflux
Priit Aas – Exo-bike üks loojatest. Liberator rataste elektri osa eest vastutav. Süsteemitehnika OÜ kõigi asjade valitseja alates 2004 aastast. . Jõuelektroonika energiasalvestuse ja rohemaailma valdkonna huvidega elektroonika insener
Indrek Roasto – Tallinna Tehnikaülikooli Elektrotehnika instituudi vanemteadur. Indreku Roasto peamised tegevusalad on seotud elektrotehnika ja jõuelektroonika (jõumuundurid, juhtimissüsteemid ja -algoritmid, taastuvenergia rakendused, allikad ja energia salvestid)
Toimumisaeg
Thursday, 05/03/2015
18:00 - 21:30
Asukoht
TTÜ Mektory keskus
Raja 15
Tallinn